XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie, w Chinach, w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Oto co można obstawiać na Olimpiadę 2022, jakie kursy oferują rosyjscy bukmacherzy i co przewidują eksperci na IO-2022. Dowiesz się również o najlepszych ofertach bonusowych bukmacherów specjalnie na ten turniej.

Przegląd turnieju

Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku rozpoczną się 2 lutego w Pekinie, a ceremonia otwarcia odbędzie się dwa dni później, 4 lutego 2022 roku. Przed oficjalnym zapaleniem znicza olimpijskiego w Chinach odbędą się zawody w curlingu, hokeju, narciarskim freestyle’u, a nawet łyżwiarstwie figurowym.

Przepisy dotyczące igrzysk olimpijskich w 2022 r.

Oczekuje się, że w Igrzyskach 2022 weźmie udział 80 reprezentacji narodowych, w tym Rosyjski Komitet Olimpijski (ROC). W sumie do Pekinu przyjedzie ponad 4 tysiące sportowców. Z powodu dyskwalifikacji komitetu narodowego, reprezentacja KRLD ominie Igrzyska w 2022 roku, ale w porównaniu z Pyeongchang 2018 dodano drużyny z Haiti i Peru.

Gdzie odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku?

Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku odbędą się w trzech skupiskach – w samym Pekinie, w Yanqing i Zhangjiakou. W stolicy Chin odbędą się zawody w hokeju na lodzie, łyżwiarstwie szybkim, curlingu, łyżwiarstwie figurowym, short-tracku i big air.

W Yanqing medale zostaną rozdane w narciarstwie alpejskim, bobslejach i skeletonie oraz w saneczkarstwie. Zhangjiakou będzie gościć zawodników narciarstwa biegowego, kombinacji norweskiej, biathlonu, snowboardu, freestyle’u narciarskiego i skoków narciarskich. Ceremonie otwarcia i zamknięcia odbędą się na Stadionie Narodowym w Pekinie, znanym również jako “Ptasie Gniazdo”, gdzie odbywały się imprezy Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku.

Kto jest faworytem do wygrania Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku?

Większość bukmacherów uważa, że w klasyfikacji medalowej szanse na zwycięstwo są po stronie Norwegii. Kurs na to, że Norwegowie zdobędą najwięcej złotych medali wynosi 1,35. Skandynawowie mają 74% szans na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej.

Niemcy są na drugim miejscu z 3,50, a Kanada na trzecim z 4,98. Rosja jest dopiero na piątym miejscu. Rosja jest piąta w kolejności do zdobycia medalu na IO-2022 z kursem 14,50. Statystyczna możliwość sięgnęła 6,9%.

Zakłady na hokej na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku

Firma bukmacherska Vulkanbet wskazała Kanadę jako głównego faworyta turnieju hokejowego mężczyzn. Maple Leafs są oferowani do obstawienia po kursie 2.50 z 40% szansą na wygraną. Rosja jest na drugim miejscu z kursem 5.00, a ich szanse na zdobycie złotego medalu spadły do 20%. Trzecią pozycję dzielą między sobą trzy drużyny narodowe – USA, Finlandia i Szwecja. Kurs na zwycięstwo każdej z drużyn wynosi 7.00.

Zakłady na łyżwiarstwo figurowe na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku

Firmy bukmacherskie w Rosji otworzyły linie na zwycięzców wszystkich czterech dyscyplin łyżwiarstwa figurowego w Pekinie-2022. W szczególności bukmacher Betcris uważa Amerykanina Nathana Chena za faworyta w singlu mężczyzn. Na jego zwycięstwo będzie oferowany kurs 1.30. Notowania dwukrotnego mistrza olimpijskiego Yuzuri Hanyu wynoszą 4.00.

W łyżwiarstwie parami Rosja ma szansę na dwa medale na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku. Głównymi faworytami, według ekspertów, są Anastazja Mishina i Aleksander Galliamov. Zakłady na sukces rosyjskiego duetu przyjmowane są po kursie 3,20. Dwie inne pary z Rosji – Boikova-Kozlovskiy i Tarasova-Morozov – są w pierwszej czwórce.

W tańcu na lodzie bukmacherzy wierzą we francuski duet Gabriela Papadakis i Guillaume Cizeron. eWinner stawia na Papadakis/Ciséron w walce o złoty medal olimpijski w 2022 roku po kursie 1.60. Viktoria Sinitsina i Nikita Katsalapov otrzymali po 2,50 od analityków.

Zakłady na biathlon na Igrzyskach Olimpijskich 2022

U większości bukmacherów można obstawiać wynik dwóch sztafet w Pekinie-2022. W szczególności w sztafecie kobiet 4×6 km faworytem jest drużyna norweska. Jeśli wygrają Skandynawowie, kurs wynosi 2,25. Rosja jest dopiero ósma w rankingu bukmacherów z notą 26,00.

Głównym pretendentem do złota w męskiej sztafecie 4×7,5 km jest również Norwegia. Na sukces Norwegów można postawić po kursie 1,65. Rosja jest w pierwszej piątce i zajmuje piąte miejsce w tabelach bukmacherów. W STS kurs na triumf Rosjan wynosi 12,00.

Zakłady na skoki narciarskie na Olimpiadzie w 2022 roku

Bukmacher GG.bet otworzył linie na zwycięzcę dużej skoczni narciarskiej. Analitycy oferują najwyższe kursy na Norwega Halvora Egnera Graneruda. Na to, że Granerud zostanie mistrzem olimpijskim w Pekinie 2022, można postawić po kursie 2.50.

Inne długoterminowe zakłady na Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

W firmie bukmacherskiej “Vulkan.bet” można obstawiać, że jedna z drużyn narodowych odmówi udziału w Olimpiadzie do 1 listopada 2021 roku. Jak dotąd najpopularniejszą opcją jest oczywiście spread “Żaden z listy”, który wynosi 1,01. Ale na drugim miejscu jest Kanada, która głośno oburza się na ludobójstwo Ujgurów. Odrzucenie Kanadyjczyków można obstawiać po kursie 8.00.