Piłkę nożną w 2021

Piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów na całym globie. Rozwój tego sportu codziennie zwiększa liczbę pasjonatów zakładów piłkarskich. Dlatego obstawianie zakładów piłkarskich jest tak popularne na stronach bukmacherów. Polscy i zagraniczni bukmacherzy oferują typerom nie tylko możliwość obstawiania imprez piłkarskich, ale także opcję obejrzenia meczy.

Częstym błędem początkujących typerów jest brak opracowanego schematu lub własnej strategii. Jednak nie każdy schemat będzie się sprawdzać i gwarantować zyski podczas obstawiania. W poniższym artykule przyjrzymy się TOP 5 strategiom zakładów piłkarskich w 2021 roku.

Gra po stronie autsajdera 

Strategia ta jest idealnym rozwiązaniem podczas obstawiania meczów pucharowych, w których ekipy spotykają się 2-krotnie, aby wyznaczyć zwycięzcę. Jeśli w pierwszym spotkaniu faworyt meczu odniósł zwycięstwo, pozbawiając outsidera szans na podanie, to w trakcie obstawiania drugiego meczu należy typować zakłady po stronie autsajdera.

Obstawianie piłki nożnej przy wykorzystaniu wspomnianej koncepcji jest warte rozważenia, jeżeli drugi mecz odbywa się na boisku autsajdera przed własnymi fanami. Operatorzy przewidują takie sytuacje i z wyprzedzeniem ustalają nieco podwyższone kursy bukmacherskie na wygraną faworyta. W tej sytuacji zalecamy postawić zakład na dodatni handicap autsajdera, ponieważ notowania dla niego będą z każdym dniem osiągać niekorzystnych wartości.

Strategia obstawiania żółtych kartek

Kilka minut przed zakończeniem meczów piłkarskich zdarzają się sytuacje, w których przyznawane są żółte kartki. Chamstwo, symulowanie, przerywanie niebezpiecznych ataków, gra na zwłokę. Zakład na żółtą kartkę jest odpowiedni dla zaciętych meczów.

Warto więc postawić zakład na żółtą kartkę po 85 minucie meczu pod tymi warunkami:

  1. Różnica w wyniku wynosi jedną bramkę.
  2. Kurs na bramkę wynosi od 1.80. 
  3. Spotkanie jest kluczowym dla obu drużyn. 

Zalecamy również sprawdzić typy piłkarskie przed dokonaniem zakładu. Pozwoli to na otrzymanie najważniejszych i najaktualniejszych informacji o obstawionych zespołach i zawodnikach.

Strategia „Wentylator”

Strategia przewiduje obstawienie długoterminowych zakładów na zwycięzcę konkretnego turnieju i jest dobrym pomysłem podczas obstawiania Liga Mistrzów zakłady. W trakcie wykorzystanie tej koncepcji wybierane są pierwsze miejsca z listy bukmacherskiej i dokonywane kilka zakładów. Z uwagi na wysokie notowanie, typerzy pozostaną w plusie, jeśli jeden z wybranych zespołów wygra turniej.

Strategia stawek na remis

Kursy bukmacherskie na remis zawsze wynoszą od 3.0. Oznacza to, że wystarczy odgadnąć trzy z dziesięciu wyników, aby osiągnąć zysk. Warto obstawiać zakłady piłkarskie na remis pod następującymi warunkami:

  1. Remis nie stanie się wielką katastrofą dla żadnej z drużyn.
  2. Kursy bukmacherskie na zwycięstwo każdego z zespołów przekraczają 2.0.
  3. W ostatnich pięciu meczach przeciwnicy strzelali średnio mniej niż 1.5 gola.

Istotą strategii jest szukanie meczów, w których jest duża szansa na remis. Taktyka ta jest dość zmienna. Istnieje kilka sposobów na jej rozegranie. Niektóre z wymienionych metod są dość wątpliwe, ale wszystkie wymagają dobrej analizy spotkania. 

Strategia stawek na rzuty rożne

Rzuty rożne są najczęściej wygrywane przez drużynę, która dłużej posiada piłkę. Faworytom nie zawsze udaje się wygrywać mecze, ale regularnie wykonują stałe fragmenty gry. Warto postawić na rzuty rożne jeśli trener faworytów ma w wyjściowym składzie wysokiego napastnika a gracze z flanki celują raczej w strzały niż w przesunięcia do środka.