Flat

Większość początkujących hazardzistów popełnia te same błędy – obstawia nieregularnie, pracuje z różnymi turniejami i drużynami. Profesjonalni punterzy studiują analitykę i stosują określoną strategię. Pracując ze strategią flat, zapewniasz sobie wysoką stabilność – nawet jeśli przegrasz nawet 15 razy, nadal będziesz miał znaczną część swojego depozytu. Przyjrzyjmy się głównym cechom i rodzajom mieszkań oraz dowiedzmy się, jak zarządzać bankiem za pomocą tej strategii.

Co to jest Flat ?

Flat to termin w zakładach, który oznacza stałą kwotę zakładów na wszystkie wybrane wydarzenia. Zgodnie ze strategią kwota ta nie może być zwiększona ani zmniejszona, niezależnie od wyników. Wielkość zakładu jest ustalana indywidualnie dla każdego tradera. Profesjonalni gracze radzą ustalić nie więcej niż 5% depozytu, jednak dla początkujących lepiej nie ryzykować i pracować w przedziale 1-3%. Ważne: Im niższe są wybrane kursy, tym bardziej strata uderza w depozyt. Na przykład, dla meczów z kursem 2.00, każda wygrana zrekompensuje stratę, podczas gdy przy kursie 1.20 potrzeba pięciu udanych transakcji, aby to się stało. Strategia Flat nie ma wysokiej rentowności, ale minimalizuje ryzyko, nawet jeśli jest dużo przegrywających zakładów.

Odmiany Flaty

Flat może być wykorzystywany w zakładach na wiele różnych sposobów. Przyjrzyjmy się czterem odmianom, różniącym się wielkością zakładu. Mieszkanie Akademickie. Odpowiedni dla niedoświadczonych graczy – każdy zakład to 1-2% bankrolla, w zależności od tego, jak bardzo trader jest pewny danego zdarzenia. Mieszkanie statyczne. Nie przewiduje zmiany wielkości zakładu – 1% wpłaty. Ryzyko jest zminimalizowane, jest prawie niemożliwe, aby stracić cały bankroll. Chaotic Flat. Wykorzystywany przez graczy, którzy nie potrafili wyznaczyć wyraźnej linii. Na przykład, gracz może zawrzeć 15 długich transakcji stawiając 5% na każdą z nich lub odwrotnie – 20 razy z rzędu stawiając 1% na tryb live. Potencjalny zysk rośnie proporcjonalnie do szansy na przegraną. Agresywny Flat. Polecana tylko dla graczy z doświadczeniem. Stały zakład wynosi 5% całkowitej puli i dotyczy jednych konkretnych mistrzostw/dyscypliny. Nawet w przypadku przegranej, wybrana kwota nie jest zmniejszana. Rodzaje strategii bukmacherskich Przyjrzyjmy się trzem podstawowym rodzajom zarządzania bankrollem na przykładach: Strategia Flat Rate Ten zaawansowany model strategii rozkłada ryzyko w zależności od kursów. Obliczeń dokonuje się za pomocą wzoru: Wartość oferty w % = wybrana wartość procentowa oryginału / √ (współczynnik -1). Zobaczmy, jak suma ta zależy od kursów przy 3% początkowej wpłacie:

Stały procent puli W klasycznym płaskim schemacie, stawiasz pewien procent puli, przy czym kwota ta musi być przeliczana dla każdego nowego wydarzenia.

Flat Out (Soft Play) Jeśli przegrasz, wybierasz wydarzenie z niższym kursem, ale zwiększasz kwotę zakładu, aby w pełni odzyskać stracone pieniądze. Obliczenia dokonuje się na podstawie wzoru: (pożądany zysk + ilość pieniędzy straconych) / (kurs -1).

Pamiętaj! Po serii porażek, wybierając zdarzenie o zbyt niskim kursie, ryzykujesz utratę znacznej części puli.

Zasady podstawowe

W pracy nad strategią flat najważniejszy jest manti-management, czyli właściwe zarządzanie bankiem. W przeciwieństwie do wielu innych technik, strategia płaska nie wymaga skomplikowanych obliczeń matematycznych – wszystkie manipulacje można wykonać w 30 sekund za pomocą kalkulatora. Strategia ta oparta jest na stabilności moralnej i żelaznej samodyscyplinie. Aby zarabiać dzięki strategii, należy analizować wydarzenia i nie wybierać zbyt niskich kursów – zdawalność przy grze po kursach nieco poniżej 2.00 wynosi ponad 50%. Twoim celem jest uzyskanie niewielkiego, ale stabilnego zysku i ciągły rozwój, dlatego ćwicz z wirtualnymi pieniędzmi, podejmując niewielkie ryzyko. Doświadczeni kaperzy polecają obstawiać równie prawdopodobne zdarzenia po kursach od 1,90. Najlepszymi sportami do obstawiania są piłka nożna i tenis.

Cechy zakładów płaskich

Jeśli nie chcesz stracić swoich pieniędzy, zapoznaj się z podstawowymi zasadami obstawiania i cechami zakładów płaskich. W żadnym wypadku nie powinieneś odbiegać od zasad strategii, stawiając nieprzemyślane zakłady. W przypadku osiągania zysku, należy określić wysokość stałego zakładu w zależności od początkowej puli. W piłce nożnej, gra płaska jest najbardziej efektywna w wydarzeniach z dwoma wynikami – na handicap i na sumę. Liczba zakładów w linii ma wpływ na wynik – im jest ich więcej, tym niższe kursy są potrzebne, aby osiągnąć zysk.

Zalety i wady

Główną zaletą Flat jest jego kompatybilność z innymi strategiami hazardowymi. Ryzyko utraty całości lub części banku jest zminimalizowane, a prostota obliczeń pozwala nawet początkującym na łatwą pracę z tą metodą. Główną wadą metody płaskiej jest konieczność posiadania dużego bankrolla. Zakłady w wysokości 1-5% depozytu przyniosą znaczący zysk tylko wtedy, gdy kwota na koncie jest duża. Kolejną wadą – niska prędkość wzrostu kapitału, gracze, którzy chcą wygrać szybko i natychmiast ta strategia nie jest odpowiednia.

Wniosek

Flat betting to jedna z najbardziej popularnych strategii zakładów sportowych, która pozwala kontrolować emocje i nie podejmować pochopnych decyzji. Jednak strategie powinny być dopasowane indywidualnie, trzeba się rozwijać, zdobywać umiejętności analityczne i nie liczyć na 100% wynik.